top of page

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шановні слухачі!

               В зв’язку з проведенням карантинних заходів і неможливістю проводити засідання методичного об’єднання вихователів середніх груп в звичному режимі, 4-те засідання методичного об’єднання проводиться в онлайн-режимі.


Тема: «Соціально-моральний розвиток. Ефективні форми і методи виховання дітей»

Форма проведення: онлайн.

 

Метою засідання є формування уявлення учасників засідання-онлайн про можливості та умови морального виховання дітей.

 

          Освітня лінія "Дитина в соціумі" Базового компонента дошкільної освіти передбачає ознайомлення дошкільників зі світом людей та містить ознайомлення дітей із життям і працею дорослих та поведінкою дорослих як взірця для наслідування. Із часом дитина поступово опановує прийняті в суспільстві людей норми й правил поведінки й взаємин, привласнює, тобто робить своїми, приналежними собі, способи й форми взаємодії, вияв ставлення до людей, природи, до себе. Результатом соціально-морального виховання є поява й утвердження в особистості певного набору моральних якостей, сформованість етичних понять у дошкільників. І чим міцніше сформовані ці якості, чим менше відхилень від прийнятих у суспільстві моральних підвалин спостері­гається в особистості, тим вищою є оцінка її моральності з боку оточуючих.

         Як відомо, дошкільний вік відрізняється підвищеною сприйнятливістю до соціальних впливів. Дитина усмоктує в себе все людське: способи спілкування, поводження, взаємини, використовуючи для цього власні спостереження, емпіричні висновки й умовиводи, наслідування дорослих. І рухаючись шляхом спроб і помилок, вона може зрештою опанувати елементарні етичні норми життя в людському суспільстві.

Проте шлях цей дуже довгий, не завжди ефективний і не забезпечує глибини в опануванні моралі. Тому роль дорослого як «соціального провідника» дуже важлива й відповідальна. Завдання дорослого — визначити, чого, як і коли вчити дитину, щоб її адаптація у суспільстві відбулася й минула безболісно.

                   Дитячий садок покликаний брати активну участь у процесі духовного відродження нації, забезпечивши наповнення різних ланок освітньо-виховного процесу змістом, який допомагав би педагогам виховувати чесні й сильні характери, формувати сумління й громадські чесноти — працьовитість, самопожертву, пошану до старших — і спонукав би дітей зростати корисними своєму народові.

                  Тільки щоденна систематична, послідовна і планомірна робота з проблем формування духовних цінностей у дітей, починаючи з молодшого дошкільного віку, створення умов, за яких вони мають можливість закріплювати знайомі морально-етичні правила та засвоювати нові правила поведінки, забезпечить досягнення ви­соких результатів у роботі з формування у вихованців морально-етичної культури.

Зміст занять має наповнюватися ціка­вими й доступними для дитини фактами із життя, ситуаціями морально-етичного змісту, наочним матеріалом, творами дитячої художньої літератури, кращими зразками народної творчості, іграми морально-етичного спрямування тощо.

     

 

 

 

 

 

 

 

 

На базі ЗДО № 211 працює районне методичне об'єднання вихователів середніх груп

 

Керівник:  Сьоміна Людмила Анатоліївна, вихователь-методист ЗДО № 211

92bb5c956a56.png
bottom of page