Стати на чергу через електронну реєстрацію в дошкільні навчальні заклади (reg.isuo.org). З метою забезпечення права дитини на доступність здобуття дошкільної освіти, спрощення процедури та вільного доступу до інформації про облік дітей до вступу у дошкільний навчальний заклад, мінімізації людського впливу на порядок прийняття дітей до дошкільного закладу прийом дітей до ДНЗ здійснюється відповідно до електронної черги в дошкільний навчальний заклад.
Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 (із змінами):
- Прийом дітей до навчального закладу здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.
- Під час прийому дитини до дошкільного навчального закладу, керівник зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.
- Переведення дітей з однієї вікової групи до іншої, формування новостворених груп здійснюється наприкінці оздоровчого періоду (серпень).
- За дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі державної та комунальної форм власності у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, реабілітації, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).
- Дошкільний навчальний заклад здійснює соціально-педагогічний патронат сім'ї з метою забезпечення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку.
Медичну документацію, яку необхідно подавати для відвідування дошкільного закладу оформляють у дільничного лікаря-педіатра,згідно з пунктом 2.3 Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного закладу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29.11.2002 року № 434, медична документація (за формою № 026/о) містить:
-
результати обов'язкового медичного профілактичного огляду, диспансеризації та оздоровлення з висновками спеціалістів;
-
дані про профілактичні щеплення;
-
дані лабораторних досліджень;
-
рекомендації щодо режиму на період адаптації дитини у дошкільному навчальному закладі, груп по фізичному вихованню, для диспансерних хворих - по спостереженню та оздоровленню.
Медична документація видається на підставі даних медичного огляду дитини. Якщо медичні протипоказання для перебування дитини у дошкільному закладі відсутні, а профілактичні щеплення виконані відповідно до календаря щеплень, дитина отримує дозвіл на відвідування дошкільного закладу. Довідка про епідеміологічне оточення видається не раніше ніж за три дні перед безпосереднім відвідуванням дитиною дошкільного закладу у тому разі, якщо вона не перебувала у контакті з хворими на інфекційні хворобиабо бактеріоносіями й у неї відсутні симптоми педикульозу та корости.
Відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту":
п. 5. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей.
Правила для батьків
1. Дошкільний заклад працює з 7.00 до 17.30. Чергова група для дітей дошкільного віку до 18.30.
2 . Приводити дітей не пізніше 8.00.
3 . Дитина повинна бути чистою, в охайному одязі, підстрижена.
4 . Не приводити дитину з ознаками хвороби.
5. Попереджати вихователя про хворобу дитини з першого дня відсутності.
6. Піклуватися про здоров'я дитини. Не вживати гриби, шипучі напої, жуйки і т.д., немиті фрукти, ягоди, інші продукти недозволені дітям.
7. Своєчасно виконувати приписи лікаря ( здати аналізи, відвідати спеціаліста)
8 . Довідку про захворювання надавати медичній сестрі
9. За дитиною зберігається місце в ДНЗ: хвороба дитини, карантин у групі, відпустка батьків, в літній період ( 75 днів), санаторне лікування. В інших випадках місце не зберігається, дитина виключається з ДНЗ.
10. Щоденно особисто передавати і забирати дитину у вихователя. Віддавати дитину дітям до 16 років заборонено.
11. До 15 числа кожного місяця вносити плату за харчування дітей.
12. Батьки зобов‘язані шанобливо ставитися до всіх працівників, суперечки вирішувати при відсутності дитини.
13. Навчати дітей спілкуватися українською мовою.
Документи, які необхідно подати
завідувачу для прийому в ДНЗ:
- заява одного з батьків;
- ксерокопія паспорта одного з батьків;
- свідотство про народження дитини;
- допуск в ДНЗ;
- медична довідка від лікаря-педіатра.