Піскун Світлана Сергіївна
Посада: вихователь Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №211 КМР
Освіта: неповна вища
Педагогічний стаж: 26 роки
Кваліфікаційна категорія: 11 категорія
Проблема, над якою працює:
"Розвиток мовлення дошкільників засобами українського народного фольклору"
Рік атестації: 2024
Досягнення
Життєве кредо
«Попри все – бути сильнішою за обставини»
Педагогічна проблема
«Розвиток мовлення дошкільників
засобами українського
народного фольклору»
Український фольклор супроводжує дитину з перших років її життя, є невичерпним джерелом розвитку мовлення дітей, збагачення словника новими словами, образними виразами, виховання морально-етичних навичок. Він відображає життя народу, його історію, мову, мудрість. Народна мудрість, традиційні обряди – то скарбниця мовного розвитку.
Казка є найбільш ефективним та доступним засобом розвитку творчого потенціалу. Вона активізує дитячу фантазію, розвиває логічне мислення, пам’ять, мовленнєво-комунікативні здібності, творчу уяву, художньо-естетичний смак. Це універсальний засіб розвитку, виховання і навчання дітей раннього віку. Прослуховування казок дозволяє розширити, збагатити словниковий запас, закласти міцний фундамент зв'язного мовлення
Прислів’я і приказки. Прислів’я доступні дітям усіх вікових груп. Вони входять до складу занять з мовленнєвого розвитку, ознайомлення дітей з українськими народними традиціями, обрядами, побутом, рідною природою. Заучуємо прислів’я індивідуально або з невеличкою групою дітей впродовж дня.
Забавлянки (потішки) — це римовані, невеликі за обсягом твори, які допомагають розважити малюка, зробити виконання звичайних побутових справ невимушеним та цікавим, а також сприяють фізичному та розумовому розвитку дитини. З давніх-давен їх використовували для заспокоєння малюків, спілкування з ними та фізичного зміцнення через гру.
Скоромовки. До перлин поетичної творчості народу належать і скоромовки. Скоромовка – це фольклорний жанр, побудований на поєднанні звуків, що заважають швидкій вимові слів.
Загадки. Загадки загадують дітям усіх вікових груп ( 4-6 років життя). Вони використовуються як у повсякденному житті, так і на заняттях. Кожна загадка має містити виховну цінність.ъ
Мирилка — короткий віршований ритмічний твір, що належить до дитячого фольклору. Використовується дітьми з метою примирення після сварки або образи. Семантично вони є протилежними дражнилкам чи прозивалкам. За їх допомогою діти вчаться пробачати та миритися з одноліткам
Український фольклор– народна мудрість, усна народна творчість. Це – найбільше духовне багатство народу, скарбниця його традицій і звичаїв, у якій віддзеркалені бачення навколишнього світу, подій, що відбувалися упродовж віків. Дитячий фольклор – найцікавіший, найдоступніший, багатофункціональний матеріал для виховання дошкільників, суть якого полягає в наданні дитині перших відомостей про оточуюче середовище, передачі суспільних моральних цінностей і культури свого народу.
Корисна інформація для батьків:
1. Анкета
(виховання дитини в сім'ї)
2. Анкета для батьків (загальна)
3. Консультація для батьків
«Дитяча праця в сім’ї: за чи проти?»
4.Консультація "Виховуємо казкою"
5. Золоті правила виховання в сім'ї поради для батьків
6.Правильне спілкування дітей та батьків
7. Яка родина - така й дитина